• Avrupa Belge

    Uluslararası Personel Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterlilikler çerçevesinde sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

AvrupaBelge

Uluslararası Personel Belgelendirme ve Eğitim Ltd. Şti 2015 yılında uzun yıllar eğitim camiasında görev yapmış uzmanlar tarafından kuruldu.

Kuruluş öncesi ticari hayat ile ilgili olmaz ise olmazımız olacak temel presiplerini belirledi. Daha sonra, 6 aylık aylık bir ön çalışma ve yaklaşık 9 aylık yetkilendirme sürecinde Mesleki Yeterlilik sistemi tüm ayrıntıları ile incelendi, performans sınavlarının nasıl yapılacağı, sınava girecek adayların algı seviyesi, sektörde piyasa ve teknik literatördeki kavram ve bu kavramların algılanması farklılılakları incelendi.

Yaklaşık 20 inşaat ustası ile sektörel kavram, algı ve kavramların tanımlaması üzerine bir çalaışma sonucu teori ve performans soru bankaları oluşturuldu, revize dildi. “Bilgili usta belgeli ustadır.” İlkesi çerçevesinde müşteri odaklı bir çalışma ile sektörün ileri gelen firmaları ile çalışmaya başlandı. Verdiğimiz hizmet sürecinde hak edenin belgelendirlidiği bir çalışma süreci işletildi. Bu çerçevede belgelendirme ekibimiz sınavdan başarız olan adaylarında teşekkürünü almayı başardı.

Firma prensibi olarak belgelendirme hizmeti verdiğimiz adayların kendilerini özel hissetmeleri adına belgelendirme sürecine dâhil olan ekibin adayları karşı onure edici bir tavır sergilenmeleri sağlandı.

TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17024 Personel Belgelendirme Standardına uygun olarak oluşturulmuş sistem çerçevesinde 2 Eylül 2016 tarihinde akredite olan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından Ulusal Yeterliliklere göre MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi vermek üzere 23 Kasım 2016 yetkilendirilmiş bir kurum olarak belgelendirme faaliyetlerine başlamış oldu.